Pozor – opět přidány nové webináře – termíny webinářů vypsány – Práce s Heterogenní třídou? Čeština jako druhý jazyk? Hodnocení žáků s OMJ? Podpora pro výuku jazykově heterogenní třídy v různých předmětech?

Koukněte na aktuální nabídku, další opakování webinářů bude probíhat (co nenajdete v nabídce, vypíšeme od září do prosince 2023:))

Stejně jako v předchozím období, i v roce 2023 nabízíme webináře k tématům podpory dětí/žáků cizinců. Rádi bychom, abyste dostali co největší množství informací, ale také inspirace a možná i nové úhly pohledu na téma:) Záměrně spolupracujeme se zkušenými praktiky z terénu, aby pro vás byly informace co nejužitečnější.

Máme pro Vás např. webináře k tématům, jak pracovat s běžnou třídou, ve které jsou i žáci s nedostatečnou znalostí češtiny. První nabízíme podporu učitelům na prvním stupni a učitelům dějepisu Jak zapojovat žáka s OMJ do běžné výuky – 1. stupeň, Jak zapojovat žáka s OMJ do běžné výuky – dějepis. Na další měsíce připravujeme také téma českého jazyka a literatury, matematiky či zeměpisu 🙂 – ty budeme zase vpisovat od září.

Nabízíme také webinář k tématu zapojení a práce dvojjazyčného asistenta na škole Webinář Praktické zkušenosti s činností dvojjazyčného asistenta na ZŠ, který povede ředitel školy a dvojjazyčná asistentka ze školy, která má s využíváním dvojjazyčných asistentů velké zkušenosti. Podělí se o dobré praxe a návody jak na to, možná také zmíní některé slepé cestičky, abyste jimi už nemuseli jít Vy 🙂

Inspiraci pro výuku češtiny jako druhého jazyka nabízíme ve webinářích Webinář Online aplikace v prezenční i online výuce češtiny jako druhého jazyka Webinář – Autentické materiály ve výuce češtiny jako cizího jazyka.

Pro pedagogy, kteří potřebují základní orientaci ve struktuře, co a jak se učí v hodinách češtiny jako druhého jazyka a jak na to, nabízíme nové termíny Webinář Jazyková příprava pro žáky s OMJ na základní škole – kurikulum, test, na který navazují Webinář Čeština jako druhý jazyk na ZŠ I, II, III.

A pro všechny pedagogy nabízíme vždy důležité a nyní aktuální téma Webinář Hodnocení žáků s odlišným mateřským jazykem.

Webináře jsou bezplatné, realizujeme je prostřednictvím MS Teams. Těšíme se, že se s Vámi na některém z webinářů potkáme.

Prokliknutím vybraného data se dostanete k možnosti přihlášení.

Aktuální nabídka do konce školního roku 2022/2023 – níže:

„Spoluučící“ se skupina na podporu pedagogů, asistentů a vychovatelů pracujících s žáky s OMJ

5.6.2023 SPOLUPRÁCE + vztahy

11. 9. 2023 Náročné, rizikové situace v souvislosti s učením – spoluprací s dětmi a žáky s OMJ

13. 11. 2023 Možnosti přístupu, přínosy a úskalí + využití příst. s učením, respekt, hranice

Webinář – Autentické materiály ve výuce češtiny jako cizího jazyka

6. 6. 2023

Webinář Čeština jako druhý jazyk na ZŠ III – rozšíření pro pokročilé učitele češtiny jako druhého jazyka:

30. 5. 2023

Pokud webináře nenajdete v současné nabídce, sledujte nabídku od září 2023, protože všechna témata budeme znovu nabízet. V případě dalších dotazů se neváhejte obrátit na Halka Smolovou Závorovu, halka.smolova@npi.cz .