Hodnocení – jak na to

Máme pro Vás nabídku prezenčních  webinářů s názvem: Webinář hodnocení žáků s odlišným mateřským jazykem:

Záznam webináře: Hodnocení a klasifikace ukrajinských žáků na ZŠ (9. 1. 2023)

Webinář NPI ČR připravený ve spolupráci s MŠMT téma hodnocení ukrajinských žáků, kteří nastoupili do škol v souvislosti migrací do České republiky. MŠMT ČR aktualizovalo metodické doporučení pro oblast hodnocení těchto žáků.

Obsah webináře:

  1. 0:01:03 Představení metodiky (Hodnocení žáků v základních školách podle zákona Lex Ukrajina ve školním roce 2022/23) – Svatopluk Pohořelý, Oddělení základního vzdělávání, Odbor základního vzdělávání a mládeže MŠMT, odkaz na představovanou metodiku https://www.edu.cz/methodology/metodi…
  2. 0:20:30 Hodnocení žáků cizinců v Základní škole J. Gutha-Jarkovského a Gymnáziu Jiřího Gutha-Jarkovského, Jitka Kendíková, ředitelka školy.
  3. 0:40:39 Prostor pro dotazy, diskuze

Užitečné informace:

Informace k tématu hodnocení žáků s odlišným mateřským jazykem, včetně ukázek slovního hodnocení a aktuální nabídky webinářů k tomuto tématu, naleznete v sekci Hodnocení – jak na to.

NPI ČR nabízí též webinář Hodnocení žáků s odlišným mateřským jazykem, aktuální nabídku naleznete zde.

 

Přinášíme vám záznam webináře NPI ČR ze dne 19. 5. 2022, který se věnuje hodnocení žáků cizinců, kteří nastoupili do škol ve školním roce 2021/2022 zejména v souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině. Obsah programu navazuje na materiály a metodiky MŠMT.

 

Metodiky

Další užitečné odkazy