Odkaz na externí kurz o vícejazyčné výchově (zdarma)

Sdílíme nabídku na účast v čtyřdenním online kurzu zdarma, jehož téma je vícejazyčná výchova a jeho název je Do školy přichází cizinec.

Kurz je určen pro učitele a další pedagogické či sociální pracovníky. Vznikl v rámci nestátní neziskové organizace czentrum se sídlem v německém Frankfurtu nad Mohanem a je sestaven speciálně pro učitele z českých a slovenských škol a školek. Jejich cílem je touto cestou podpořit práci s vícejazyčnými dětmi a pomoci kolegům v České a Slovenské republice v této pohnuté době svými znalostmi, zkušenostmi a kontakty.

Do kurzu mohou učitelé naskočit kdykoliv.

Na koncepci kurzu participují odborníci, kteří působí jak v České a Slovenské republice, tak v zahraničí. Součástí jsou výpovědi rodin, které děti vychovávají vícejazyčně.

Projekt Průvodce vícejazyčnou výchovou vzniká v rámci Česká škola bez hranic Rhein-Main a Slovenská škola Rhein-Main a těží z kooperace s odborníky napříč světem.
Náplň kurzu vychází z placené sekce mezinárodního projektu Průvodce vícejazyčnou výchovou. Část této sekce je otevřena pro učitele až do 31.03.2022 zdarma.

Podrobnosti ke kurzu zDARma a registrace pod tímto odkazem.