Pozvánka na webinář NPI ČR s názvem Podpora žáků cizinců a s odlišným mateřským jazykem v praxi s použitím prvků metody Feuersteina, 9. 11. 2020, 17.00 hod. on-line

Dovolujeme si Vás pozvat na webinář NPI ČR s názvem Podpora žáků cizinců a s odlišným mateřským jazykem v praxi s použitím prvků metody Feuersteina, který se koná 9. 11. 2020 od 17:00 hodin on-line, účast na webináři není zpoplatněna.

Odkaz pro přihlášení: zde.

Anotace webináře:
Při spolupráci s cizinci, provázení, pokud se dostanou do ČR, je potřeba je seznámit nejen s češtinou, ale i kulturou a určitými „specifiky“ co se týká jazyka.
Seminář ukáže, jak můžeme využít principy FIE (Feuersteinovo instrumentální obohacení) při tomto společném učení. Jaké jsou jednotlivé etapy, pokud si člověk osvojuje nové jazyky. Tématem bude jedinečnost učení se cizímu jazyku, konkrétní možnosti podpory, příběhy z terénu.

Cíle:

  • seznámit se s principy FIE (Feuersteinovo instrumentální obohacení), konkrétně ty, které se velmi vhodně dají použít při spolupráci s cizinci;
  • uvědomit si, jakou roli hraje čas, při učení se cizímu jazyku;
  • pojmenovat si jednotlivé fáze učení a integračního procesu;
  • doporučit literaturu a další inspirativní zdroje.

Více o lektorce na jejích stránkách https://terenniucitelka.cz/

Upozornění:

  • Webinář bude probíhat v prostředí Google Meet.
  • Odkaz do on-line místnosti bude registrovaným účastníkům rozeslán v průběhu pondělka – pokud nedorazí dvě hodiny před webinářem, zkontrolujte si složku se spamy či hromadnou poštou – pokud jej nenaleznete, napište organizačnímu garantovi karel.kolar@npi.cz.
  • Pro přihlášení do on-line místnosti je potřeba mít účet Google, který si můžete zdarma založit.

Doufáme, že pro Vás bude vybrané téma obohacením a inspirací při Vaší další práci.

Těšíme se na setkání v on-line prostoru😊