Pozvánka: Pojďme si promluvit o …  „Spolu učící“ se skupina na podporu všech kolegů pracujících s žáky s OMJ

Přemýšlíte občas jak se zachovat v náročné situaci s dětmi/žáky cizinci? Jestli postupujete správně? Nebo jak přistupovat k cizinci, který je ve škole krátce a teprve si nastavujete spolupráci?

Všichni občas hledají odpovědi na tyto otázky:)

Rádi bychom Vám proto i v roce 2022 nabídli možnost a prostor pro sdílení a zároveň učení se navzájem i pro hledání Vašich vlastních „dobrých řešení“. Pokračujeme v realizaci série webinářových setkání on line s lektorkou Petrou Dočkalovou, terénní učitelkou.

Připravili jsme seriál webinářů nazvaný Pojďme si promluvit o …  „Spolu učící“ se skupina na podporu pedagogů, asistentů a vychovatelů pracujících s žáky s OMJ, který poskytne prostor pro hledání způsobů práce a podpory s dětí/žáků cizinci. Nabízíme společnou cestu napříč tématy a společné hledání řešení, sdílení zkušeností v reálném čase a s kolegy, kteří řeší podobné situace a kladou si podobné otázky. Jedná se o 5 interaktivních setkání v online prostoru v roce 2022. Budou volně navazovat na webináře realizované v roce 2021.

Do každého dílu je potřeba se přihlásit zvlášť (je možné se přihlásit nezávisle na předchozí účasti pouze na webinář, který Vás zaujme).

Zasíláme pozvánku na první z webinářů, Pojďme mluvit o SPOLUPRÁCI a POROVNÁVÁNÍ v souvislosti s dětmi a žáky s OMJ

Termín konání: 28. března 2022, 17.00 – 18.30 hod.

Místo konání: online

Lektorka: Mgr. Petra Dočkalová (více o lektorce – zde)

Účast: zdarma

  • Obsah:
  • téma: Spolupráce, porovnávání
  • Proč je výhodné přestat porovnávat v souvislosti s učením ? Možnosti využití vzájemného učení v souvislosti se spoluprací s dětmi a žáky s OMJ.
  • Jak podpořit spolupráci s dětmi, rodinami, přicházejícími z jiné země?
  • Zprostředkování zkušeností se spoluprací s dětmi, žáky a jejich rodinami s OMJ – příběhy z terénu.

Link pro přihlášení –  zde (klikněte prosím na dlaždici Přihlásit). Do každého dílu je potřeba se přihlásit zvlášť. Je možné se přihlásit nezávisle na předchozí účasti pouze na webinář, který Vás zaujme.

Těšíme se v novém roce na setkání v online prostoru.