Webinář 22. 2. 2021 Společné učení Metodou Feuersteina, zkušenosti zprostředkovaného učení – zaměřeno na cizince

Zveme Vás na cyklus webinářů připravených pro pedagogy, kteří pracují s dětmi/žáky s odlišným jazykem. Rádi bychom Vám v letošním roce nabídli nejen informace, ale také prostor pro hledání Vašich vlastních „dobrých řešení“.

Proto jsme připravili ve spolupráci s terénní učitelkou, zkušenou lektorkou a dlouholetou praktičkou Petrou Dočkalovou, seriál webinářů nazvaný Společné učení Metodou Feuersteina, zkušenosti zprostředkovaného učení – zaměřeno na cizince, který poskytne prostor pro hledání způsobů práce a podpory s dětmi/žáky cizinci. Nabízíme společnou cestu napříč tématy a společné hledání řešení, sdílení zkušeností v reálném čase a s kolegy, kteří řeší podobné situace a kladou si podobné otázky. Jedná se o 5 interaktivních setkání v online prostoru v roce 2021. Budou volně navazovat na úvodní semináře, které proběhly v roce 2020 s názvem Podpora žáků cizinců a s odlišným mateřským jazykem v praxi s použitím prvků Metody Feuersteina – ke shlédnutí zde. Do každého dílu je potřeba se přihlásit zvlášť (je možné se přihlásit nezávisle na předchozí účasti pouze na webinář, který Vás zaujme).

Naše lektorka též bloguje 🙂 na serveru Aktuálně.cz – zde

Zasíláme pozvánku na první z webinářů, který se bude věnovat tématu Spolupráce.

Termín konání: 22. února 2021, 17.00 – 18.30 hod.

Místo konání: online

Lektorka: Mgr. Petra Dočkalová

Účast: bezplatná

  • Obsah:
  • Výhody a úskalí – spolupráce s cizinci (cizinci nás učí zamyslet se nad češtinou JINAK – což je pro naše mozky přínosné).
  • Jak nastavit spolupráci, porozumění, důvěru (která je nosným pilířem v procesu učení.
  • Komunikace.
  • V rámci prvního letošního setkání se nejprve zaměříme na SPOLUPRÁCI. Jak nastavit, podporovat spolupráci. Spolupráci s cizinci, se všemi aktéry. Proč je důležité lidské přijetí a důvěra. Kroky podporující spolupráci a důvěru, ale i kroky, které toto kazí. Jak a kde začít v souvislosti s komunikací? Jak to vymyslet, pokud se spolupráce nedaří?
  • Poté budeme společně sdílet, podněty budou zaměřené a cílené na toto téma. Stanete se spolutvůrci Společného učení.
  • V druhé části propojíme toto téma s aktuálním děním – online výukou. Opět výhody a nevýhody + možnosti.

Link pro přihlášení –  zde (klikněte prosím na dlaždici Přihlásit). Do každého dílu je potřeba se přihlásit zvlášť. Je možné se přihlásit nezávisle na předchozí účasti pouze na webinář, který Vás zaujme.

Těšíme se v novém roce na setkání v online prostoru.